Den požární bezpečnosti

Mgr. Václav Severa

• Mgr. Jitka Hájková
  • Romana Kožíšková

Dne 13. 10 se třídy 2. A, 4. A a 7.C zúčastnily v bruntálské požární stanici exkurze pod názvem Den požární bezpečnosti.

Žáci měli možnost nahlédnout do zákulisí požární stanice, prohlédnout si techniku (vozy a jejich výbavu) vyzkoušet si na vlastní kůži, s jak těžkou technikou musí hasiči pracovat. Dále následovaly dvě praktické ukázky. Co se stane, když doma zapomeneme na sporáku pánev s olejem a s řízky, jak začnou hořet a čím je hasit. Druhá ukázka byla o tom, jak se vyprošťuje člověk z hloubky, nebo jak hasiči šplhají do výšek. Ještě jsme si mohli projít zakouřenou chodbou – simulace zakouřeného prostoru – nebylo vidět na krok.

Celou dobu nás prováděli zkušení hasiči, žáci se mohli na cokoli zeptat a otázky jim byly s radostí zodpovězeny.

Den jsme si všichni užili a domů jsme odcházeli plní zážitků a dojmů.